Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 33508042
Tidligere navne: FLEMMING ANDERSEN, 794 FENSMARK ApS, FLEMMING ANDERSEN, 803 VIBY SJÆLLAND ApS, REMA 1000, 803 Viby Sjælland ApS
4.942.154 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 420.216 kr.
Stefan Nesager Ottesen (100%)
CVR · se ejere
Stefan Nesager Ottesen
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 1. marts 2011
CVR · se overblik
47 ansatte
CVR · 2026
Navn registreret: Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS
CVR · 11.6.2018
Se den samlede hændelseshistorik
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS er et anpartsselskab i Sindal, stiftet i 2011. Selskabet er registreret i branchen Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder. Selskabet hed tidligere REMA 1000, 803 Viby Sjælland ApS og FLEMMING ANDERSEN, 803 VIBY SJÆLLAND ApS. Direktionen består af Stefan Nesager Ottesen. Selskabet ejes af Stefan Nesager Ottesen. Virksomheden har 47 ansatte (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på 4.942.154 kr. og et resultat på 420.216 kr. mod 54.706 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 1.468.323 kr.
Kilde: årsrapport 2025, Erhvervsstyrelsen
Virksomheden viser en positiv udvikling i både bruttofortjeneste og overskud over de seneste år. I 2025 nåede bruttofortjenesten 4.942.154 DKK med et overskud på 420.216 DKK, hvilket er en betydelig stigning fra 2024, hvor overskuddet kun var 54.706 DKK. Egenkapitalen er steget fra 1.061.306 DKK i 2021 til 1.468.323 DKK i 2025, hvilket indikerer en stærkere finansiel position. Selvom omsætning ikke er offentliggjort, tyder de stigende bruttofortjenester på en stabil vækst i virksomhedens drift inden for discountsupermarkedsektoren.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 16.8.2026
Selskabets formål er at drive detailhandel som franchisetager af en Rema 1000 butik med Rema 1000 Danmark A/S som franchisegiver.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.1.2025 – 31.12.2025 | 4,9 mio. | 420 t. | 6,1 mio. | 1,5 mio. | 9 | |
| 20241.1.2024 – 31.12.2024 | 4,3 mio. | 55 t. | 6,1 mio. | 1,2 mio. | 9 | |
| 20231.1.2023 – 31.12.2023 | 4,3 mio. | 263 t. | 5,6 mio. | 1,3 mio. | 7 | |
| 20221.1.2022 – 31.12.2022 | 3,7 mio. | 158 t. | 5,1 mio. | 1,1 mio. | 7 | |
| 20211.1.2021 – 31.12.2021 | 3,4 mio. | 51 t. | 4,5 mio. | 1,1 mio. | 7 | |
| 20201.1.2020 – 31.12.2020 | 3,7 mio. | 488 t. | 4,6 mio. | 1,1 mio. | 7 | |
| 20191.1.2019 – 31.12.2019 | 3,4 mio. | 261 t. | 4,3 mio. | 635 t. | 7 | |
| 20181.1.2018 – 31.12.2018 | 1,7 mio. | 223 t. | 4,1 mio. | 374 t. | 4 | |
| 20171.1.2017 – 31.12.2017 | 3 mio. | 187 t. | 2,6 mio. | 902 t. | 6 | |
| 20161.1.2016 – 31.12.2016 | 3,1 mio. | 332 t. | 3,4 mio. | 818 t. | - | |
| 20151.1.2015 – 31.12.2015 | 2,8 mio. | 57 t. | 3,4 mio. | 588 t. | - | |
| 20141.1.2014 – 31.12.2014 | 2,9 mio. | 465 t. | 3,3 mio. | 629 t. | - | |
| 20131.1.2013 – 31.12.2013 | 3,5 mio. | 651 t. | 3 mio. | 165 t. | - | |
| 20121.1.2012 – 31.12.2012 | - | -626 t. | 266 t. | -486 t. | - |
Sammenlignet med 447 virksomheder i Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Se CDS-scoren og hent en komplet kreditrapport med anbefalet kreditmaksimum og betalingsbetingelser.
Læs om CDS-scorenStefan Ottesen, 944 Sindal ApS har CVR-nummer 33508042.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS ejes af Stefan Nesager Ottesen.
Direktionen i Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS består af Stefan Nesager Ottesen.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS havde en bruttofortjeneste på 4.942.154 kr. i 2025.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS havde 47 ansatte i 2026 ifølge CVR.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS blev stiftet den 1. marts 2011.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 4.942.154 kr., og årets resultat blev 420.216 kr.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 4.348.690 kr., og årets resultat blev 54.706 kr.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er pr. 13. december 2024 tiltrådt som revisor for Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
EY Godkendt Revisionspartnerselskab er pr. 13. december 2024 fratrådt som revisor for Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 4.339.250 kr., og årets resultat blev 262.828 kr.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 3.712.307 kr., og årets resultat blev 158.467 kr.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 3.411.745 kr., og årets resultat blev 50.603 kr.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 3.689.574 kr., og årets resultat blev 488.334 kr.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 3.387.480 kr., og årets resultat blev 260.937 kr.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev 1.699.951 kr., og årets resultat blev 223.167 kr.
Stefan Nesager Ottesen er pr. 11. juni 2018 registreret som direktør i Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Torben Lennart Sørensen er pr. 11. juni 2018 fratrådt som direktør i Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Selskabet skiftede den 11. juni 2018 navn fra REMA 1000, 803 Viby Sjælland ApS til Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Stefan Nesager Ottesen er pr. 11. juni 2018 registreret som ejer af Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS med en ejerandel på 100 %.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 3.006.791 kr., og årets resultat blev 187.274 kr.
Torben Lennart Sørensen er pr. 29. november 2017 registreret som direktør i Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Flemming Ove Andersen er pr. 29. november 2017 fratrådt som direktør i Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Selskabet skiftede den 29. november 2017 navn fra FLEMMING ANDERSEN, 803 VIBY SJÆLLAND ApS til REMA 1000, 803 Viby Sjælland ApS.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev 3.146.275 kr., og årets resultat blev 331.769 kr.
EY Godkendt Revisionspartnerselskab er pr. 30. juni 2016 tiltrådt som revisor for Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er pr. 30. juni 2016 fratrådt som revisor for Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 2.753.317 kr., og årets resultat blev 56.709 kr.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 2.857.358 kr., og årets resultat blev 464.777 kr.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Bruttofortjenesten blev 3.503.225 kr., og årets resultat blev 650.955 kr.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS har offentliggjort sit regnskab for 2012. Årets resultat blev -625.664 kr.
Selskabet skiftede den 15. januar 2013 navn fra FLEMMING ANDERSEN, 794 FENSMARK ApS til FLEMMING ANDERSEN, 803 VIBY SJÆLLAND ApS.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er pr. 1. juli 2011 tiltrådt som revisor for Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
A/S PSE NR. 4820 er pr. 1. juli 2011 fratrådt som revisor for Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Flemming Ove Andersen er pr. 25. marts 2011 registreret som direktør i Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Hugo Nyrup er pr. 25. marts 2011 fratrådt som direktør i Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
A/S PSE NR. 4820 er pr. 1. marts 2011 tiltrådt som revisor for Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Hugo Nyrup er pr. 1. marts 2011 registreret som direktør i Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS.
Stefan Ottesen, 944 Sindal ApS blev stiftet den 1. marts 2011.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 31266211
CVR 10578140
CVR 25081471
CVR 28685564
CVR 31239710