Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 29821852
-13.430 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 19.292 kr.
Inger Marie Hagen Rasmussen (100%)
CVR · se ejere
Inger Marie Hagen Rasmussen
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 26. juni 2009
CVR · se overblik
1 ansat
CVR · 2026
Ejer registreret: Inger Marie Hagen Rasmussen
CVR · 5.11.2024
Se den samlede hændelseshistorik
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS er et anpartsselskab i Broby, stiftet i 2009. Selskabet er registreret i branchen Finansielle holdingselskaber. Direktionen består af Inger Marie Hagen Rasmussen. Selskabet ejes af Inger Marie Hagen Rasmussen. Virksomheden har 1 ansat (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på -13.430 kr. og et resultat på 19.292 kr. mod 129.698 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 2.017.106 kr.
Selskabets formål er aktie- og anpartsbesiddelse samt al anden i forbindelse hermed beslægtet virksomhed.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Omsætning | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.1.2025 – 31.12.2025 | - | 19 t. | 2,4 mio. | 2 mio. | 0 | |
| 20241.1.2024 – 31.12.2024 | - | 130 t. | 2,4 mio. | 2,1 mio. | - | |
| 20231.1.2023 – 31.12.2023 | - | 186 t. | 2,4 mio. | 2,1 mio. | - | |
| 20221.1.2022 – 31.12.2022 | - | -321 t. | 2,2 mio. | 2 mio. | 1 | |
| 20211.1.2021 – 31.12.2021 | - | 106 t. | 2,6 mio. | 2,4 mio. | 1 | |
| 20201.1.2020 – 31.12.2020 | - | 57 t. | 2,4 mio. | 2,3 mio. | 1 | |
| 20191.1.2019 – 31.12.2019 | - | 91 t. | 2,5 mio. | 2,4 mio. | 1 | |
| 20181.1.2018 – 31.12.2018 | - | -59 t. | 2,7 mio. | 2,4 mio. | - | |
| 20171.1.2017 – 31.12.2017 | - | 25 t. | 2,8 mio. | 2,5 mio. | - | |
| 20161.1.2016 – 31.12.2016 | - | 72 t. | 2,8 mio. | 2,6 mio. | - | |
| 20151.1.2015 – 31.12.2015 | 0 | -35 t. | 2,7 mio. | 2,6 mio. | - | |
| 20141.1.2014 – 31.12.2014 | 0 | -41 t. | 2,7 mio. | 2,6 mio. | - | |
| 20131.1.2013 – 31.12.2013 | 0 | -2,1 mio. | 2,7 mio. | 2,7 mio. | - | |
| 20121.1.2012 – 31.12.2012 | 0 | -350 t. | 4,3 mio. | 4,3 mio. | - |
Sammenlignet med 5.623 virksomheder i Finansielle holdingselskaber
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Se CDS-scoren og hent en komplet kreditrapport med anbefalet kreditmaksimum og betalingsbetingelser.
Læs om CDS-scorenINGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har CVR-nummer 29821852.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS ejes af Inger Marie Hagen Rasmussen.
Direktionen i INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS består af Inger Marie Hagen Rasmussen.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS havde en bruttofortjeneste på -13.430 kr. i 2025.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS havde 1 ansat i 2026 ifølge CVR.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS blev stiftet den 26. juni 2009.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev -13.430 kr., og årets resultat blev 19.292 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev -16.444 kr., og årets resultat blev 129.698 kr.
Inger Marie Hagen Rasmussen er pr. 5. november 2024 registreret som ejer af INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS med en ejerandel på 100 %.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev -13.629 kr., og årets resultat blev 186.387 kr.
Inger Marie Hagen Rasmussen er pr. 25. juni 2024 registreret som direktør i INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS.
Poul Gylling Rasmussen er pr. 25. juni 2024 fratrådt som direktør i INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev -9.031 kr., og årets resultat blev -321.453 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev -9.498 kr., og årets resultat blev 105.652 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev -17.340 kr., og årets resultat blev 57.352 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Årets resultat blev 91.178 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Årets resultat blev -58.714 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Årets resultat blev 25.421 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Årets resultat blev 72.333 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Omsætningen blev 0 kr., og årets resultat blev -34.970 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Omsætningen blev 0 kr., og årets resultat blev -41.499 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Omsætningen blev 0 kr., og årets resultat blev -2.063.356 kr.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2012. Omsætningen blev 0 kr., og årets resultat blev -350.381 kr.
ERHVERVSREVISION CENTROVICE REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB er pr. 31. maj 2013 fratrådt som revisor for INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS.
ERHVERVSREVISION CENTROVICE REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB er pr. 6. februar 2012 tiltrådt som revisor for INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS.
REVISION AGROGÅRDEN REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB er pr. 6. februar 2012 fratrådt som revisor for INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS.
REVISION AGROGÅRDEN REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB er pr. 26. juni 2009 tiltrådt som revisor for INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS.
Poul Gylling Rasmussen er pr. 26. juni 2009 registreret som direktør i INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS.
INGER OG POUL GYLLING RASMUSSEN HOLDING ApS blev stiftet den 26. juni 2009.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 30696565
CVR 46599195
CVR 46316460
CVR 41850426
CVR 40807195