Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 28848102
Tidligere navne: NSALES ApS
12.329.272 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 4.994.315 kr.
STYNER GROUP ApS (66,66-89,99%), Morten Lybecker Holding ApS (15-19,99%)
CVR · se ejere
Lasse Rostock
Bestyrelse: Lene Rostock (formand) og 3 medlemmer
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 20. juni 2005
CVR · se overblik
8 ansatte
CVR · 2026
Ejer registreret: STYNER GROUP ApS
CVR · 4.12.2023
Se den samlede hændelseshistorik
NSALES A/S er et aktieselskab i København K, stiftet i 2005. Selskabet er registreret i branchen Computerprogrammering. Selskabet hed tidligere NSALES ApS. Direktionen består af Lasse Rostock. Bestyrelsen består af Lene Rostock (formand), Lasse Rostock, Morten Kroll Lybecker og Yasemin Merethe Celkan Phoenix. Selskabet ejes af STYNER GROUP ApS og Morten Lybecker Holding ApS. Virksomheden har 8 ansatte (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på 12.329.272 kr. og et resultat på 4.994.315 kr. mod 2.997.525 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 5.572.422 kr.
Kilde: årsrapport 2025, Erhvervsstyrelsen
NSALES A/S viser en positiv finansiel sundhed med en stabil vækst i bruttofortjeneste og overskud over de seneste år. I 2025 nåede bruttofortjenesten 12,3 millioner DKK, hvilket er en stigning fra 9,5 millioner DKK i 2022, og overskuddet voksede til næsten 5 millioner DKK. Selskabets egenkapital er steget til 5,6 millioner DKK, hvilket indikerer en solid finansiel position. Selvom omsætningen ikke er offentliggjort, viser de stigende marginer og overskud, at NSALES A/S har styrker i sin drift inden for computerprogrammering.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 15.8.2026
Selskabets formål er at drive handelsvirksomhed og softwareudvikling samt dermed beslægtede aktiviteter.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.1.2025 – 31.12.2025 | 12.3 mio. | 5 mio. | 9.5 mio. | 5.6 mio. | 4 | |
| 20241.1.2024 – 31.12.2024 | 9.6 mio. | 3 mio. | 7.4 mio. | 3.6 mio. | 4 | |
| 20231.1.2023 – 31.12.2023 | 9.9 mio. | 3.3 mio. | 10.6 mio. | 3.9 mio. | 4 | |
| 20221.1.2022 – 31.12.2022 | 9.5 mio. | 2.8 mio. | 9 mio. | 3.4 mio. | 4 | |
| 20211.1.2021 – 31.12.2021 | 8.1 mio. | 3.9 mio. | 5.7 mio. | 4.5 mio. | 4 | |
| 20201.1.2020 – 31.12.2020 | 6.3 mio. | 3 mio. | 8.3 mio. | 3.6 mio. | 4 | |
| 20191.1.2019 – 31.12.2019 | 6.5 mio. | 3.1 mio. | 6.1 mio. | 3.7 mio. | 4 | |
| 20181.1.2018 – 31.12.2018 | 6.3 mio. | 3 mio. | 5.8 mio. | 3.5 mio. | 4 | |
| 20171.1.2017 – 31.12.2017 | 5.6 mio. | 2.6 mio. | 3.5 mio. | 2.5 mio. | 4 | |
| 20161.1.2016 – 31.12.2016 | 4.7 mio. | 1.6 mio. | 5.8 mio. | 4.6 mio. | 6 | |
| 20151.1.2015 – 31.12.2015 | 3 mio. | 387 t. | 4.3 mio. | 3 mio. | - | |
| 20141.1.2014 – 31.12.2014 | 3.7 mio. | 1.2 mio. | 4.2 mio. | 3.6 mio. | - | |
| 20131.1.2013 – 31.12.2013 | 2.9 mio. | 815 t. | - | 2.6 mio. | - | |
| 20121.1.2012 – 31.12.2012 | - | - | - | - | - |
Sammenlignet med 4.552 virksomheder i Computerprogrammering
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Se CDS-scoren og hent en komplet kreditrapport med anbefalet kreditmaksimum og betalingsbetingelser.
Læs om CDS-scorenNSALES A/S har CVR-nummer 28848102.
NSALES A/S ejes af STYNER GROUP ApS og Morten Lybecker Holding ApS.
Direktionen i NSALES A/S består af Lasse Rostock.
Bestyrelsen i NSALES A/S består af Lene Rostock, Lasse Rostock og Morten Kroll Lybecker, med Lene Rostock som formand.
NSALES A/S havde en bruttofortjeneste på 12.329.272 kr. i 2025.
NSALES A/S havde 8 ansatte i 2026 ifølge CVR.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 12.329.272 kr., og årets resultat blev 4.994.315 kr.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 9.599.434 kr., og årets resultat blev 2.997.525 kr.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 9.863.431 kr., og årets resultat blev 3.269.211 kr.
STYNER GROUP ApS er pr. 4. december 2023 registreret som ejer af NSALES A/S med en ejerandel på 66 %.
Morten Lybecker Holding ApS er pr. 4. december 2023 registreret som ejer af NSALES A/S med en ejerandel på 15 %.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 9.464.690 kr., og årets resultat blev 2.809.196 kr.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 8.071.833 kr., og årets resultat blev 3.889.048 kr.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 6.309.299 kr., og årets resultat blev 3.009.992 kr.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 6.508.994 kr., og årets resultat blev 3.142.468 kr.
Lene Rostock er pr. 6. december 2019 indtrådt i bestyrelsen i NSALES A/S.
Lene Rostock er pr. 5. december 2019 udtrådt af bestyrelsen i NSALES A/S.
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab er pr. 1. august 2019 tiltrådt som revisor for NSALES A/S.
RIR REVISION STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er pr. 1. august 2019 fratrådt som revisor for NSALES A/S.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev 6.295.184 kr., og årets resultat blev 2.973.141 kr.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 5.587.371 kr., og årets resultat blev 2.592.977 kr.
Yasemin Merethe Celkan Phoenix er pr. 6. marts 2018 indtrådt i bestyrelsen i NSALES A/S.
Morten Kroll Lybecker er pr. 6. marts 2018 indtrådt i bestyrelsen i NSALES A/S.
Mikkel Rostock er pr. 1. juni 2017 udtrådt af bestyrelsen i NSALES A/S.
Gitte Gry Rostock er pr. 1. juni 2017 udtrådt af bestyrelsen i NSALES A/S.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev 4.728.985 kr., og årets resultat blev 1.558.925 kr.
RIR REVISION STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er pr. 1. juli 2016 tiltrådt som revisor for NSALES A/S.
DANSK REVISION ROSKILDE, GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB er pr. 1. juli 2016 fratrådt som revisor for NSALES A/S.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 2.966.436 kr., og årets resultat blev 386.530 kr.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 3.702.299 kr., og årets resultat blev 1.171.985 kr.
Lasse Rostock er pr. 17. februar 2015 indtrådt i bestyrelsen i NSALES A/S.
Mikkel Rostock er pr. 17. februar 2015 indtrådt i bestyrelsen i NSALES A/S.
Lasse Rostock er pr. 17. februar 2015 registreret som direktør i NSALES A/S.
Mikkel Rostock er pr. 17. februar 2015 fratrådt som adm. dir. i NSALES A/S.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2013. Bruttofortjenesten blev 2.893.544 kr., og årets resultat blev 814.599 kr.
NSALES A/S har offentliggjort sit regnskab for 2012.
Lene Rostock er pr. 11. juni 2008 indtrådt i bestyrelsen i NSALES A/S.
Gitte Gry Rostock er pr. 11. juni 2008 indtrådt i bestyrelsen i NSALES A/S.
Lasse Rostock er pr. 11. juni 2008 registreret som direktør i NSALES A/S.
Lasse Rostock er pr. 11. juni 2008 fratrådt som direktør i NSALES A/S.
Selskabet skiftede den 11. juni 2008 navn fra NSALES ApS til NSALES A/S.
DANSK REVISION ROSKILDE, GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB er pr. 20. juni 2005 tiltrådt som revisor for NSALES A/S.
Mikkel Rostock er pr. 20. juni 2005 registreret som adm. dir. i NSALES A/S.
NSALES A/S blev stiftet den 20. juni 2005.

Uneven Bits ApS is an independent IT consultancy founded and operated by Klaus Byskov Pedersen. With deep expertise in software architecture and systems design, I help organizations build robust, scalable, and maintainable technical solutions. Whether you need strategic guidance on technology decisions, hands-on architecture work, or help navigating complex technical challenges, I bring focused expertise and a practical approach to every engagement.

Selskabets formål er at udvikle, markedsføre, sælge og implementere software produkter til brug ved indkøbsstyring og dermed efter bestyrelsens skøn beslægtet virksomhed

Selskabets formål er at udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Selskabets formål er at udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Selskabets formål er IT- og kommunikationsvirksomhed samt virksomhed i øvrigt, der efter bestyrelsens skøn står i forbindelse hermed.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 44678187
CVR 44151855
CVR 43400223
CVR 45347249
CVR 46427351