Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 26637112
Tidligere navne: TANDLÆGESELSKABET FRANK EMDAL ApS
1.155.623 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 1.505.501 kr.
Frank Emdal (100%)
CVR · se ejere
Frank Emdal
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 5. juni 2002
CVR · se overblik
1 ansat
CVR · 2025
Navn registreret: FE64 ApS
CVR · 5.1.2026
Se den samlede hændelseshistorik
FE64 ApS er et anpartsselskab i Vejle, stiftet i 2002. Selskabet er registreret i branchen Investering for egen regning. Selskabet hed tidligere TANDLÆGESELSKABET FRANK EMDAL ApS. Direktionen består af Frank Emdal. Selskabet ejes af Frank Emdal. Virksomheden har 1 ansat (2025). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på 1.155.623 kr. og et resultat på 1.505.501 kr. mod 339.215 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 4.373.387 kr.
Kilde: årsrapport 2025, Erhvervsstyrelsen
Virksomheden har oplevet en betydelig forbedring i sin økonomiske sundhed i 2025, hvor bruttofortjenesten steg til 1.155.623 DKK og overskuddet nåede 1.505.501 DKK, hvilket indikerer en stærk profitabilitet. I de foregående år var der dog en negativ tendens i bruttofortjenesten, der strakte sig fra -170.919 DKK i 2021 til -170.712 DKK i 2022, før den vendte tilbage til overskud i 2023 og 2024. Egenkapitalen er steget fra 2.586.433 DKK i 2022 til 4.373.387 DKK i 2025, hvilket viser en solid kapitalposition. På trods af de tidligere udfordringer med indtægter, har virksomheden formået at stabilisere sin profitabilitet og styrke sin egenkapital, hvilket placerer den i en bedre position inden for investeringssektoren.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 14.8.2026
Selskabets formål er formueadministration.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.1.2025 – 31.12.2025 | 1.2 mio. | 1.5 mio. | 4.6 mio. | 4.4 mio. | 1 | |
| 20241.1.2024 – 31.12.2024 | -169 t. | 339 t. | 3.2 mio. | 3 mio. | 1 | |
| 20231.1.2023 – 31.12.2023 | -170 t. | 317 t. | 3 mio. | 2.8 mio. | 1 | |
| 20221.1.2022 – 31.12.2022 | -171 t. | 113 t. | 2.7 mio. | 2.6 mio. | 1 | |
| 20211.1.2021 – 31.12.2021 | -171 t. | 225 t. | 2.8 mio. | 2.6 mio. | 1 | |
| 20201.1.2020 – 31.12.2020 | -162 t. | 441 t. | 2.8 mio. | 2.5 mio. | 1 | |
| 20191.1.2019 – 31.12.2019 | -204 t. | 396 t. | 2.4 mio. | 2.2 mio. | 1 | |
| 20181.1.2018 – 31.12.2018 | -207 t. | 7 t. | 2.1 mio. | 1.9 mio. | 1 | |
| 20171.1.2017 – 31.12.2017 | -229 t. | 617 t. | 2.4 mio. | 2.1 mio. | 1 | |
| 20161.1.2016 – 31.12.2016 | -189 t. | 466 t. | 1.9 mio. | 1.6 mio. | 1 | |
| 20151.1.2015 – 31.12.2015 | 1.8 mio. | 338 t. | 1.6 mio. | 1.3 mio. | 1 | |
| 20141.1.2014 – 31.12.2014 | 1.7 mio. | 358 t. | 1.4 mio. | 1.1 mio. | 1 | |
| 20131.1.2013 – 31.12.2013 | 1.4 mio. | 203 t. | 1.1 mio. | 801 t. | - | |
| 20121.1.2012 – 31.12.2012 | 1.5 mio. | 344 t. | 1 mio. | 695 t. | - |
Sammenlignet med 8.443 virksomheder i Investering for egen regning
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Se CDS-scoren og hent en komplet kreditrapport med anbefalet kreditmaksimum og betalingsbetingelser.
Læs om CDS-scorenFE64 ApS har CVR-nummer 26637112.
FE64 ApS ejes af Frank Emdal.
Direktionen i FE64 ApS består af Frank Emdal.
FE64 ApS havde en bruttofortjeneste på 1.155.623 kr. i 2025.
FE64 ApS havde 1 ansat i 2025 ifølge CVR.
FE64 ApS blev stiftet den 5. juni 2002.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 1.155.623 kr., og årets resultat blev 1.505.501 kr.
Selskabet skiftede den 5. januar 2026 navn fra TANDLÆGESELSKABET FRANK EMDAL ApS til FE64 ApS.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev -168.984 kr., og årets resultat blev 339.215 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev -170.409 kr., og årets resultat blev 317.038 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev -170.712 kr., og årets resultat blev 112.921 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev -170.919 kr., og årets resultat blev 224.603 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev -162.446 kr., og årets resultat blev 441.053 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev -203.722 kr., og årets resultat blev 396.180 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev -206.787 kr., og årets resultat blev 6.974 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev -228.652 kr., og årets resultat blev 617.261 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev -189.237 kr., og årets resultat blev 466.244 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 1.762.201 kr., og årets resultat blev 337.575 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 1.652.845 kr., og årets resultat blev 358.311 kr.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Bruttofortjenesten blev 1.385.839 kr., og årets resultat blev 202.702 kr.
REVISIONSGRUPPEN ÅRHUS/HOBRO UNDER STIFTELSE er pr. 20. maj 2014 fratrådt som revisor for FE64 ApS.
FE64 ApS har offentliggjort sit regnskab for 2012. Bruttofortjenesten blev 1.474.298 kr., og årets resultat blev 343.546 kr.
Kai Ambrosius er pr. 8. oktober 2008 fratrådt som revisor for FE64 ApS.
REVISIONSGRUPPEN ÅRHUS/HOBRO UNDER STIFTELSE er pr. 1. oktober 2008 tiltrådt som revisor for FE64 ApS.
Kai Ambrosius er pr. 5. juni 2002 tiltrådt som revisor for FE64 ApS.
Frank Emdal er pr. 5. juni 2002 registreret som direktør i FE64 ApS.
Frank Emdal er pr. 5. juni 2002 registreret som ejer af FE64 ApS med en ejerandel på 100 %.
FE64 ApS blev stiftet den 5. juni 2002.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 31483379
CVR 25924037
CVR 43057707
CVR 42396974
CVR 31278678