Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 70241218
Tidligere navne: TANDLÆGESELSKABET PAUL E. MATZEN ApS
2.472.873 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 7.000 kr.
Natashia Ingemarsson-Matzen (100%)
CVR · se ejere
Natashia Ingemarsson-Matzen
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 30. oktober 1982
CVR · se overblik
5 ansatte
CVR · 2026
Navn registreret: Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS
CVR · 1.1.2022
Se den samlede hændelseshistorik
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS er et anpartsselskab i Charlottenlund, stiftet i 1982. Selskabet er registreret i branchen Tandlægers aktiviteter. Selskabet hed tidligere TANDLÆGESELSKABET PAUL E. MATZEN ApS. Direktionen består af Natashia Ingemarsson-Matzen. Selskabet ejes af Natashia Ingemarsson-Matzen. Virksomheden har 5 ansatte (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på 2.472.873 kr. og et resultat på 7.000 kr. mod -213.472 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 1.761.986 kr.
Kilde: årsrapport 2025, Erhvervsstyrelsen
Virksomheden har oplevet en svingende økonomisk udvikling de seneste år. I 2025 rapporterede de en bruttofortjeneste på 2.472.873 DKK og et overskud på 7.000 DKK, hvilket indikerer en forbedring i forhold til de tidligere år, hvor de havde tab. På trods af en faldende egenkapital fra 2.637.677 DKK i 2021 til 1.761.986 DKK i 2025, viser den seneste udvikling en stabilisering i profitabiliteten. Den nuværende egenkapitalposition kan dog være en bekymring, da den er faldet over tid, hvilket kan påvirke virksomhedens evne til at investere i vækst inden for tandlægebranchen.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 16.8.2026
Selskabets formål er at drive tandlægevirksomhed og virksomhed, der er naturligt forbunden hermed
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Omsætning | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.1.2025 – 31.12.2025 | - | 7 t. | 2,7 mio. | 1,8 mio. | 6 | |
| 20241.1.2024 – 31.12.2024 | - | -213 t. | 2,6 mio. | 1,9 mio. | 6 | |
| 20231.1.2023 – 31.12.2023 | - | -41 t. | 3,1 mio. | 2,2 mio. | 5 | |
| 20221.1.2022 – 31.12.2022 | - | -141 t. | 3,1 mio. | 2,4 mio. | 3 | |
| 20211.1.2021 – 31.12.2021 | - | 382 t. | 3,9 mio. | 2,6 mio. | 4 | |
| 20201.1.2020 – 31.12.2020 | - | 420 t. | 3,5 mio. | 2,3 mio. | 3 | |
| 20191.1.2019 – 31.12.2019 | - | 269 t. | 2,6 mio. | 1,8 mio. | 4 | |
| 20181.1.2018 – 31.12.2018 | - | 157 t. | 2,5 mio. | 1,6 mio. | 4 | |
| 20171.1.2017 – 31.12.2017 | - | -267 t. | 2,7 mio. | 1,4 mio. | 5 | |
| 20161.1.2016 – 31.12.2016 | - | -48 t. | 2,9 mio. | 1,6 mio. | 5 | |
| 20151.1.2015 – 31.12.2015 | - | -96 t. | 3 mio. | 1,7 mio. | - | |
| 20141.1.2014 – 31.12.2014 | 2,8 mio. | -250 t. | 1,4 mio. | 374 t. | - | |
| 20131.1.2013 – 31.12.2013 | 3,3 mio. | 165 t. | 1,7 mio. | 623 t. | - | |
| 20121.1.2012 – 31.12.2012 | 2,7 mio. | -211 t. | 1,6 mio. | 458 t. | - |
Sammenlignet med 1.398 virksomheder i Tandlægers aktiviteter
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
2 ejendomme
Opgradér til Pro for at se adresser, bygningsdata og ejerforhold
Ejendomsrapport (PDF)
Hele ejendomsporteføljen i én rapport: arealer, anvendelse, energimærker, oversvømmelseseksponering, planzone og lokalplaner.
Se et eksempel på rapporten (PDF)Alle danske virksomheder, regnskaber og ejerforhold, direkte i dine egne systemer eller din AI-assistent via MCP.
Se API-dokumentationenTandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har CVR-nummer 70241218.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS ejes af Natashia Ingemarsson-Matzen.
Direktionen i Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS består af Natashia Ingemarsson-Matzen.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS havde en bruttofortjeneste på 2.472.873 kr. i 2025.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS havde 5 ansatte i 2026 ifølge CVR.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS blev stiftet den 30. oktober 1982.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 2.472.873 kr., og årets resultat blev 7.000 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 2.253.404 kr., og årets resultat blev -213.472 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 2.412.054 kr., og årets resultat blev -40.862 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 1.955.369 kr., og årets resultat blev -141.157 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 2.522.740 kr., og årets resultat blev 382.190 kr.
Natashia Ingemarsson-Matzen er pr. 1. januar 2022 registreret som adm. dir. i Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS.
Paul Erik Matzen er pr. 1. januar 2022 fratrådt som direktør i Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS.
Virksomheden skiftede den 1. januar 2022 navn fra TANDLÆGESELSKABET PAUL E. MATZEN ApS til Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS.
Natashia Ingemarsson-Matzen er pr. 1. januar 2022 registreret som ejer af Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS med en ejerandel på 100 %.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 1.819.771 kr., og årets resultat blev 420.128 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 1.679.172 kr., og årets resultat blev 269.169 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev 1.722.456 kr., og årets resultat blev 156.872 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 1.653.174 kr., og årets resultat blev -267.102 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev 1.970.811 kr., og årets resultat blev -48.088 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 1.893.967 kr., og årets resultat blev -96.058 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Omsætningen blev 2.827.616 kr., og årets resultat blev -249.698 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Omsætningen blev 3.335.693 kr., og årets resultat blev 165.257 kr.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS har offentliggjort sit regnskab for 2012. Omsætningen blev 2.708.340 kr., og årets resultat blev -211.235 kr.
Vagn Stevenius Olsen er pr. 25. marts 2011 fratrådt som revisor for Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS.
Vagn Stevenius Olsen er pr. 30. oktober 1982 tiltrådt som revisor for Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS.
Paul Erik Matzen er pr. 30. oktober 1982 registreret som direktør i Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS.
Tandlægeselskabet Ingemarsson-Matzen ApS blev stiftet den 30. oktober 1982.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 43099906
CVR 37249777
CVR 40758488
CVR 51642228
CVR 40041095