-597.412 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: -2.518.439 kr.
Region Nordjylland (20-24,99%), LBN MedTech Ventures ApS (66,66-89,99%)
CVR · se ejere
Lars Braun Nielsen
Bestyrelse: Lars Braun Nielsen (formand)
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 12. juni 2020
CVR · se overblik
2 ansatte
CVR · 2026
Ejer registreret: LBN MedTech Ventures ApS
CVR · 26.3.2026
Se den samlede hændelseshistorik
Navigraff ApS er et anpartsselskab i Gistrup, stiftet i 2020. Selskabet er registreret i branchen Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil. Selskabet hed tidligere Fodfejl ApS. Direktionen består af Lars Braun Nielsen. Bestyrelsen består af Lars Braun Nielsen (formand). Selskabet ejes af Region Nordjylland og LBN MedTech Ventures ApS. Virksomheden har 2 ansatte (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på -597.412 kr. og et resultat på -2.518.439 kr. mod -3.489.831 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde -8.588.478 kr.
Selskabets formål er udvikling og salg af sundhedsforbedrende artikler.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.1.2025 – 31.12.2025 | -597 t. | -2.5 mio. | 6.6 mio. | -8.6 mio. | 3 | |
| 20241.1.2024 – 31.12.2024 | -809 t. | -3.5 mio. | 4.6 mio. | -7.2 mio. | 3 | |
| 20231.1.2023 – 31.12.2023 | -1.9 mio. | -4.4 mio. | 4.6 mio. | -3.6 mio. | 4 | |
| 20221.1.2022 – 31.12.2022 | -428 t. | -1 mio. | 5.4 mio. | 799 t. | 2 | |
| 20211.1.2021 – 31.12.2021 | -62 t. | -205 t. | 1.5 mio. | -166 t. | 1 |
Sammenlignet med 307 virksomheder i Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Alle danske virksomheder, regnskaber og ejerforhold, direkte i dine egne systemer eller din AI-assistent via MCP.
Se API-dokumentationenNavigraff ApS har CVR-nummer 41454393.
Navigraff ApS ejes af Region Nordjylland og LBN MedTech Ventures ApS.
Direktionen i Navigraff ApS består af Lars Braun Nielsen.
Bestyrelsen i Navigraff ApS består af Lars Braun Nielsen, med Lars Braun Nielsen som formand.
Navigraff ApS havde en bruttofortjeneste på -597.412 kr. i 2025.
Navigraff ApS havde 2 ansatte i 2026 ifølge CVR.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
Adresse ændret til Postgårdsvej 16, 9260 Gistrup (14. oktober 2026).
Kontaktinfo ændret: ny telefon: 25193510, ny email: [email protected], ny hjemmeside: www.navigraff.dk (14. oktober 2026).
Navigraff ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev -597.412 kr., og årets resultat blev -2.518.439 kr.
Kontaktinfo ændret: ny telefon: 25193510, ny email: [email protected], ny hjemmeside: www.navigraff.dk (27. marts 2026).
Kontaktinfo ændret: ny telefon: 25193510, ny email: [email protected], ny hjemmeside: www.navigraff.dk (26. marts 2026).
LBN MedTech Ventures ApS er pr. 26. marts 2026 registreret som ejer af Navigraff ApS med en ejerandel på 66 %.
Navigraff ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev -809.214 kr., og årets resultat blev -3.489.831 kr.
Navigraff ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev -1.885.138 kr., og årets resultat blev -4.433.277 kr.
MOVE 01.10.2026 ApS er pr. 3. maj 2024 fratrådt som revisor for Navigraff ApS.
Lars Braun Nielsen er pr. 18. april 2024 registreret som direktør i Navigraff ApS.
Mette Kyed Topholm er pr. 18. april 2024 fratrådt som adm. dir. i Navigraff ApS.
Lars Braun Nielsen er pr. 17. april 2024 fratrådt som suppleant i Navigraff ApS.
MOVE 01.10.2026 ApS er pr. 14. september 2023 tiltrådt som revisor for Navigraff ApS.
REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB er pr. 14. september 2023 fratrådt som revisor for Navigraff ApS.
Navigraff ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev -427.701 kr., og årets resultat blev -1.034.795 kr.
Lars Braun Nielsen er pr. 4. april 2023 indtrådt i bestyrelsen i Navigraff ApS.
Lars Braun Nielsen er pr. 4. april 2023 registreret som suppleant i Navigraff ApS.
Mette Kyed Topholm er pr. 4. april 2023 registreret som adm. dir. i Navigraff ApS.
Lars Braun Nielsen er pr. 3. april 2023 fratrådt som direktør i Navigraff ApS.
Region Nordjylland er pr. 31. august 2022 registreret som ejer af Navigraff ApS med en ejerandel på 20 %.
Navigraff ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev -62.469 kr., og årets resultat blev -204.757 kr.
Selskabet skiftede den 19. maj 2022 navn fra Fodfejl ApS til Navigraff ApS.
Navigraff ApS har offentliggjort delårsrapport for perioden 12. juni 2020 til 31. december 2020.
REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB er pr. 12. juni 2020 tiltrådt som revisor for Navigraff ApS.
Lars Braun Nielsen er pr. 12. juni 2020 registreret som direktør i Navigraff ApS.
Navigraff ApS blev stiftet den 12. juni 2020.
Selskabets formål er at udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.
Selskabets formål er besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber samt at drive investeringsvirksomhed samt enhver i forbindelse hermed beslægtet virksomhed.

Virksomheder i samme branche og område
CVR 39695685
CVR 44453185
CVR 46305876
CVR 20204877
CVR 16179205