2.681.917 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 229.135 kr.
Maja Glavas Saftis (100%)
CVR · se ejere
Maja Glavas Saftis
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 18. februar 2015
CVR · se overblik
8 ansatte
CVR · 2026
Navn registreret: TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS
CVR · 18.2.2015
Se den samlede hændelseshistorik
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS er et anpartsselskab i Søborg, stiftet i 2015. Selskabet er registreret i branchen Tandlægers aktiviteter. Direktionen består af Maja Glavas Saftis. Selskabet ejes af Maja Glavas Saftis. Virksomheden har 8 ansatte (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på 2.681.917 kr. og et resultat på 229.135 kr. mod 302.609 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 392.570 kr.
Kilde: årsrapport 2025, Erhvervsstyrelsen
Finansielt set viser TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS en positiv udvikling med stigende bruttofortjeneste og overskud over de seneste år. I 2025 nåede bruttofortjenesten 2.681.917 DKK, hvilket er en stigning fra 2.498.187 DKK i 2024, og overskuddet voksede til 229.135 DKK. Selvom egenkapitalen er steget til 392.570 DKK, er det vigtigt at bemærke, at virksomheden tidligere har haft negative egenkapitalpositioner, hvilket kan være en bekymring. Generelt er virksomhedens økonomiske sundhed forbedret, men den skal fortsat fokusere på at stabilisere sin egenkapital og sikre en bæredygtig vækst i branchen for tandlægeaktiviteter.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 16.8.2026
Selskabets formål er at drive tandlægevirksomhed, og virksomhed der er naturligt forbundet hermed.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.7.2024 – 30.6.2025 | 2.7 mio. | 229 t. | 2.5 mio. | 393 t. | - | |
| 20241.7.2023 – 30.6.2024 | 2.5 mio. | 303 t. | 2.6 mio. | 163 t. | - | |
| 20231.7.2022 – 30.6.2023 | 2.2 mio. | 160 t. | 2.6 mio. | -139 t. | - | |
| 20221.7.2021 – 30.6.2022 | 2.4 mio. | 64 t. | 2.8 mio. | -299 t. | 6 | |
| 20211.7.2020 – 30.6.2021 | 2.2 mio. | -75 t. | 3 mio. | -363 t. | 6 | |
| 20201.7.2019 – 30.6.2020 | 2 mio. | -164 t. | 3.4 mio. | -288 t. | 6 | |
| 20191.7.2018 – 30.6.2019 | 2.4 mio. | -150 t. | 3.7 mio. | -124 t. | - | |
| 20181.7.2017 – 30.6.2018 | 3 mio. | 58 t. | 3.8 mio. | 26 t. | - | |
| 20171.7.2016 – 30.6.2017 | 2.9 mio. | -81 t. | 4 mio. | -31 t. | - |
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Alle danske virksomheder, regnskaber og ejerforhold — direkte i dine egne systemer eller din AI-assistent via MCP.
Se API-dokumentationenTANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har CVR-nummer 36545518.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS ejes af Maja Glavas Saftis.
Direktionen i TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS består af Maja Glavas Saftis.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS havde en bruttofortjeneste på 2.681.917 kr. i 2025.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS havde 8 ansatte i 2026 ifølge CVR.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS blev stiftet den 18. februar 2015.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 2.681.917 kr., og årets resultat blev 229.135 kr.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 2.498.187 kr., og årets resultat blev 302.609 kr.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 2.228.962 kr., og årets resultat blev 159.605 kr.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 2.414.735 kr., og årets resultat blev 64.345 kr.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 2.222.206 kr., og årets resultat blev -75.201 kr.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 2.016.478 kr., og årets resultat blev -164.169 kr.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 2.361.911 kr., og årets resultat blev -150.130 kr.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev 2.983.213 kr., og årets resultat blev 57.567 kr.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 2.882.735 kr., og årets resultat blev -81.390 kr.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS har offentliggjort delårsrapport for perioden 18. februar 2015 – 30. juni 2016.
Maja Glavas Saftis er pr. 18. februar 2015 registreret som direktør i TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS.
Maja Glavas Saftis er pr. 18. februar 2015 registreret som ejer af TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS med en ejerandel på 100 %.
TANDLÆGE MAJA GLAVAS ApS blev stiftet den 18. februar 2015.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 44983834
CVR 27433944
CVR 11098177
CVR 36046325
CVR 13491232