Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 35255338
2.375.850 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 352.760 kr.
Signe Buus Holding ApS (100%)
CVR · se ejere
Signe Buus
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 6. juni 2013
CVR · se overblik
4 ansatte
CVR · 2026
Ejer registreret: Signe Buus Holding ApS
CVR · 20.12.2018
Se den samlede hændelseshistorik
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS er et anpartsselskab i Søborg, stiftet i 2013. Selskabet er registreret i branchen Tandlægers aktiviteter. Direktionen består af Signe Buus. Selskabet ejes af Signe Buus Holding ApS. Virksomheden har 4 ansatte (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på 2.375.850 kr. og et resultat på 352.760 kr. mod 668.530 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 480.408 kr.
Kilde: årsrapport 2025, Erhvervsstyrelsen
Finansiel sundhed ser generelt stabil ud, med en positiv udvikling i bruttofortjeneste og overskud over de seneste år. I 2025 rapporterede virksomheden en bruttofortjeneste på 2.375.850 DKK og et overskud på 352.760 DKK, hvilket viser en nedgang i overskuddet sammenlignet med 2024, hvor overskuddet var 668.530 DKK. Egenkapitalen er dog faldet fra 815.713 DKK i 2022 til 480.408 DKK i 2025, hvilket kan være en bekymring for virksomhedens langsigtede stabilitet. Virksomheden har en solid position inden for tandlægebranchen, men den faldende egenkapital kræver opmærksomhed for at sikre fortsat vækst og rentabilitet.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 16.8.2026
Selskabets formål er, at drive tandlægevirksomhed og virksomhed, der er naturligt forbundet hermed.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.7.2024 – 30.6.2025 | 2.4 mio. | 353 t. | 887 t. | 480 t. | 3 | |
| 20241.7.2023 – 30.6.2024 | 2.8 mio. | 669 t. | 1.2 mio. | 778 t. | 3 | |
| 20231.7.2022 – 30.6.2023 | 2.5 mio. | 593 t. | 1.2 mio. | 809 t. | 3 | |
| 20221.7.2021 – 30.6.2022 | 2.6 mio. | 441 t. | 1.2 mio. | 816 t. | 3 | |
| 20211.7.2020 – 30.6.2021 | 2.4 mio. | 443 t. | 1.5 mio. | 775 t. | 2 | |
| 20201.7.2019 – 30.6.2020 | 2.4 mio. | 742 t. | 1.8 mio. | 1.1 mio. | 3 | |
| 20191.7.2018 – 30.6.2019 | 2.5 mio. | 488 t. | 1.5 mio. | 1.1 mio. | 3 | |
| 20181.7.2017 – 30.6.2018 | 2.7 mio. | 158 t. | 1.3 mio. | 902 t. | - | |
| 20171.7.2016 – 30.6.2017 | 3 mio. | 541 t. | 1.5 mio. | 796 t. | - | |
| 20161.7.2015 – 30.6.2016 | 2.3 mio. | 154 t. | 1.4 mio. | 305 t. | - | |
| 20151.7.2014 – 30.6.2015 | 2.1 mio. | 92 t. | 1.5 mio. | 201 t. | - | |
| 20146.6.2013 – 30.6.2014 | 1.9 mio. | 78 t. | 1.9 mio. | 158 t. | - |
Sammenlignet med 1.401 virksomheder i Tandlægers aktiviteter
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Alle danske virksomheder, regnskaber og ejerforhold — direkte i dine egne systemer eller din AI-assistent via MCP.
Se API-dokumentationenTANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har CVR-nummer 35255338.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS ejes af Signe Buus Holding ApS.
Direktionen i TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS består af Signe Buus.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS havde en bruttofortjeneste på 2.375.850 kr. i 2025.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS havde 4 ansatte i 2026 ifølge CVR.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS blev stiftet den 6. juni 2013.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 2.375.850 kr., og årets resultat blev 352.760 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 2.755.257 kr., og årets resultat blev 668.530 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 2.502.067 kr., og årets resultat blev 593.405 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 2.576.506 kr., og årets resultat blev 440.524 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 2.380.066 kr., og årets resultat blev 442.531 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 2.420.173 kr., og årets resultat blev 742.487 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 2.452.049 kr., og årets resultat blev 488.411 kr.
Signe Buus Holding ApS er pr. 20. december 2018 registreret som ejer af TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS med en ejerandel på 100 %.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev 2.669.862 kr., og årets resultat blev 157.543 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 3.020.595 kr., og årets resultat blev 541.420 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev 2.279.959 kr., og årets resultat blev 153.610 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 2.115.888 kr., og årets resultat blev 92.268 kr.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 1.867.582 kr., og årets resultat blev 78.312 kr.
Revisionsfirmaet Tom Sønderup I/S er pr. 3. november 2014 fratrådt som revisor for TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS.
Revisionsfirmaet Tom Sønderup I/S er pr. 12. august 2014 tiltrådt som revisor for TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS.
BAAGØE SCHOU STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB er pr. 12. august 2014 fratrådt som revisor for TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS.
BAAGØE SCHOU STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB er pr. 6. juni 2013 tiltrådt som revisor for TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS.
Signe Buus er pr. 6. juni 2013 registreret som direktør i TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS.
TANDLÆGE SIGNE BUUS ApS blev stiftet den 6. juni 2013.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 37760323
CVR 25124138
CVR 39690667
CVR 12368097
CVR 25659619