Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 33162588
Tidligere navne: NORDSJÆLLANDS KLOAK OG ANLÆG ApS
1.309.131 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 550.782 kr.
L. Antonsen Holding ApS (100%)
CVR · se ejere
Lars Antonsen
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 27. september 2010
CVR · se overblik
1 ansat
CVR · 2026
Ejer registreret: L. Antonsen Holding ApS
CVR · 1.3.2016
Se den samlede hændelseshistorik
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS er et anpartsselskab i Helsinge, stiftet i 2010. Selskabet er registreret i branchen Anlæg af ledningsnet til væsker. Selskabet hed tidligere NORDSJÆLLANDS KLOAK OG ANLÆG ApS. Direktionen består af Lars Antonsen. Selskabet ejes af L. Antonsen Holding ApS. Virksomheden har 1 ansat (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på 1.309.131 kr. og et resultat på 550.782 kr. mod 170.352 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 1.964.773 kr.
Kilde: årsrapport 2025, Erhvervsstyrelsen
Virksomheden viser en positiv udvikling i både bruttofortjeneste og overskud over de seneste år, med en bruttofortjeneste på 1.309.131 DKK og et overskud på 550.782 DKK i 2025. Der er en generel vækst i overskuddet fra 50.738 DKK i 2022 til 550.782 DKK i 2025, hvilket indikerer en stærk forbedring i rentabiliteten. Egenkapitalen er også steget markant fra 860.930 DKK i 2022 til 1.964.773 DKK i 2025, hvilket styrker virksomhedens finansielle position. Selvom der ikke er offentliggjort omsætningstal, tyder de stigende bruttofortjenester på en stabil position i branchen for anlæg af ledningsnet til væsker.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 15.8.2026
Selskabets formål er at drive kloakmester- og anlægsvirksomhed.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.10.2024 – 30.9.2025 | 1.3 mio. | 551 t. | 2.2 mio. | 2 mio. | 1 | |
| 20241.10.2023 – 30.9.2024 | 855 t. | 170 t. | 2.2 mio. | 1.4 mio. | 1 | |
| 20231.10.2022 – 30.9.2023 | 1.2 mio. | 383 t. | 2.2 mio. | 1.2 mio. | 1 | |
| 20221.10.2021 – 30.9.2022 | 737 t. | 51 t. | 2 mio. | 861 t. | 1 | |
| 20211.10.2020 – 30.9.2021 | 1.2 mio. | 425 t. | 2.7 mio. | 1 mio. | 1 | |
| 20201.10.2019 – 30.9.2020 | 1.2 mio. | 403 t. | 2.2 mio. | 985 t. | - | |
| 20191.10.2018 – 30.9.2019 | 743 t. | 79 t. | 1.7 mio. | 582 t. | - | |
| 20181.10.2017 – 30.9.2018 | 829 t. | 135 t. | 2.3 mio. | 1 mio. | - | |
| 20171.10.2016 – 30.9.2017 | 526 t. | 28 t. | 2.1 mio. | 868 t. | - | |
| 20161.10.2015 – 30.9.2016 | 942 t. | 339 t. | 2.4 mio. | 1.2 mio. | - | |
| 20151.10.2014 – 30.9.2015 | 585 t. | 123 t. | 2 mio. | 900 t. | - | |
| 20141.10.2013 – 30.9.2014 | 721 t. | 188 t. | 1.9 mio. | 872 t. | - | |
| 20131.10.2012 – 30.9.2013 | 614 t. | 197 t. | 1.6 mio. | 742 t. | - | |
| 20121.10.2011 – 30.9.2012 | 907 t. | 452 t. | 1.6 mio. | 640 t. | - |
Sammenlignet med 439 virksomheder i Anlæg af ledningsnet til væsker
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Alle danske virksomheder, regnskaber og ejerforhold, direkte i dine egne systemer eller din AI-assistent via MCP.
Se API-dokumentationenNORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har CVR-nummer 33162588.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS ejes af L. Antonsen Holding ApS.
Direktionen i NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS består af Lars Antonsen.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS havde en bruttofortjeneste på 1.309.131 kr. i 2025.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS havde 1 ansat i 2026 ifølge CVR.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS blev stiftet den 27. september 2010.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 1.309.131 kr., og årets resultat blev 550.782 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 855.405 kr., og årets resultat blev 170.352 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 1.166.759 kr., og årets resultat blev 382.709 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 736.607 kr., og årets resultat blev 50.738 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 1.183.057 kr., og årets resultat blev 424.896 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 1.173.690 kr., og årets resultat blev 403.016 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 743.116 kr., og årets resultat blev 79.422 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev 829.026 kr., og årets resultat blev 135.121 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 525.563 kr., og årets resultat blev 28.068 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev 942.466 kr., og årets resultat blev 339.141 kr.
L. Antonsen Holding ApS er pr. 1. marts 2016 registreret som ejer af NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS med en ejerandel på 100 %.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 584.672 kr., og årets resultat blev 123.055 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 721.354 kr., og årets resultat blev 188.280 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Bruttofortjenesten blev 613.873 kr., og årets resultat blev 197.080 kr.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS har offentliggjort sit regnskab for 2012. Bruttofortjenesten blev 906.788 kr., og årets resultat blev 451.776 kr.
Selskabet skiftede den 28. september 2010 navn fra NORDSJÆLLANDS KLOAK OG ANLÆG ApS til NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS.
Lars Antonsen er pr. 27. september 2010 registreret som direktør i NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS.
NORDSJÆLLANDS KLOAK & ANLÆG ApS blev stiftet den 27. september 2010.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 29846324
CVR 73118816
CVR 34887705
CVR 38287966
CVR 50113019