Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 32838685
168.304 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: -78.801 kr.
Rasmus Ørtberg Stabell (100%)
CVR · se ejere
Rasmus Ørtberg Stabell
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 6. april 2010
CVR · se overblik
2 ansatte
CVR · 2026
Navn registreret: RASMUS STABELL HOLDING ApS
CVR · 6.4.2010
Se den samlede hændelseshistorik
RASMUS STABELL HOLDING ApS er et anpartsselskab i København S, stiftet i 2010. Selskabet er registreret i branchen Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik. Direktionen består af Rasmus Ørtberg Stabell. Selskabet ejes af Rasmus Ørtberg Stabell. Virksomheden har 2 ansatte (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på 168.304 kr. og et resultat på -78.801 kr. mod 284.401 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 620.323 kr.
Selskabets formål er handel og investering, samt ejerskab af aktier og anparter.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.1.2025 – 31.12.2025 | 168 t. | -79 t. | 918 t. | 620 t. | 1 | |
| 20241.1.2024 – 31.12.2024 | 136 t. | 284 t. | 1,1 mio. | 699 t. | 1 | |
| 20231.1.2023 – 31.12.2023 | 38 t. | 11 t. | 812 t. | 415 t. | 1 | |
| 20221.1.2022 – 31.12.2022 | 164 t. | -74 t. | 1,2 mio. | 404 t. | 1 | |
| 20211.1.2021 – 31.12.2021 | 160 t. | -392 t. | 1,2 mio. | 478 t. | 1 | |
| 20201.1.2020 – 31.12.2020 | 135 t. | -186 t. | 5 mio. | 870 t. | 1 | |
| 20191.1.2019 – 31.12.2019 | 123 t. | -27 t. | 5 mio. | 1,1 mio. | 1 | |
| 20181.1.2018 – 31.12.2018 | -116 t. | -158 t. | 5,2 mio. | 1,1 mio. | - | |
| 20171.1.2017 – 31.12.2017 | 785 t. | 541 t. | 5,5 mio. | 1,3 mio. | - | |
| 20161.1.2016 – 31.12.2016 | 421 t. | -273 t. | 5,2 mio. | 753 t. | 1 | |
| 20151.1.2015 – 31.12.2015 | 441 t. | -88 t. | 5,4 mio. | 1 mio. | - | |
| 20141.1.2014 – 31.12.2014 | 1 mio. | 382 t. | 6 mio. | 1,3 mio. | - | |
| 20131.1.2013 – 31.12.2013 | 961 t. | 398 t. | 5,5 mio. | 1,4 mio. | - | |
| 20121.1.2012 – 31.12.2012 | 1,4 mio. | 743 t. | 1,7 mio. | 1,2 mio. | - |
Sammenlignet med 427 virksomheder i Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Byg leadlister med filtre på branche, geografi, størrelse og økonomi, og eksportér direkte til Excel.
Prøv leadliste-generatorenRASMUS STABELL HOLDING ApS har CVR-nummer 32838685.
RASMUS STABELL HOLDING ApS ejes af Rasmus Ørtberg Stabell.
Direktionen i RASMUS STABELL HOLDING ApS består af Rasmus Ørtberg Stabell.
RASMUS STABELL HOLDING ApS havde en bruttofortjeneste på 168.304 kr. i 2025.
RASMUS STABELL HOLDING ApS havde 2 ansatte i 2026 ifølge CVR.
RASMUS STABELL HOLDING ApS blev stiftet den 6. april 2010.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 168.304 kr., og årets resultat blev -78.801 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 136.363 kr., og årets resultat blev 284.401 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 37.782 kr., og årets resultat blev 10.879 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 163.575 kr., og årets resultat blev -74.485 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 159.748 kr., og årets resultat blev -392.166 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 135.061 kr., og årets resultat blev -185.909 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 123.090 kr., og årets resultat blev -26.709 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev -115.994 kr., og årets resultat blev -158.324 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 784.700 kr., og årets resultat blev 541.268 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev 421.489 kr., og årets resultat blev -272.829 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 441.410 kr., og årets resultat blev -88.381 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 1.024.409 kr., og årets resultat blev 381.759 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Bruttofortjenesten blev 960.807 kr., og årets resultat blev 398.126 kr.
RASMUS STABELL HOLDING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2012. Bruttofortjenesten blev 1.413.168 kr., og årets resultat blev 742.773 kr.
AP STATSAUTORISEREDE REVISORER P/S er pr. 27. juni 2013 fratrådt som revisor for RASMUS STABELL HOLDING ApS.
AP STATSAUTORISEREDE REVISORER P/S er pr. 1. januar 2013 tiltrådt som revisor for RASMUS STABELL HOLDING ApS.
ALBERT PEDERSEN. STATSAUTORISEREDEREVISORER I/S er pr. 31. december 2012 fratrådt som revisor for RASMUS STABELL HOLDING ApS.
ALBERT PEDERSEN. STATSAUTORISEREDEREVISORER I/S er pr. 31. maj 2011 tiltrådt som revisor for RASMUS STABELL HOLDING ApS.
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab er pr. 31. maj 2011 fratrådt som revisor for RASMUS STABELL HOLDING ApS.
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab er pr. 6. april 2010 tiltrådt som revisor for RASMUS STABELL HOLDING ApS.
Rasmus Ørtberg Stabell er pr. 6. april 2010 registreret som direktør i RASMUS STABELL HOLDING ApS.
Rasmus Ørtberg Stabell er pr. 6. april 2010 registreret som ejer af RASMUS STABELL HOLDING ApS med en ejerandel på 100 %.
RASMUS STABELL HOLDING ApS blev stiftet den 6. april 2010.

Uneven Bits ApS is an independent IT consultancy founded and operated by Klaus Byskov Pedersen. With deep expertise in software architecture and systems design, I help organizations build robust, scalable, and maintainable technical solutions. Whether you need strategic guidance on technology decisions, hands-on architecture work, or help navigating complex technical challenges, I bring focused expertise and a practical approach to every engagement.

Selskabets formål er at udvikle, markedsføre, sælge og implementere software produkter til brug ved indkøbsstyring og dermed efter bestyrelsens skøn beslægtet virksomhed


Selskabets formål er at udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Selskabets formål er IT- og kommunikationsvirksomhed samt virksomhed i øvrigt, der efter bestyrelsens skøn står i forbindelse hermed.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 46030486
CVR 39450755
CVR 42317101
CVR 35989196
CVR 37142166