Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 32070566
Tidligere navne: MØLLEMAND ApS, MØLLEMAND VVS ApS
8.080.664 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 955.144 kr.
MØLLEMAND HOLDING ApS (100%)
CVR · se ejere
Per Middelboe Møllemand
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 2. marts 2009
CVR · se overblik
18 ansatte
CVR · 2026
Navn registreret: Møllemand VVS & Murer ApS
CVR · 2.12.2021
Se den samlede hændelseshistorik
Møllemand VVS & Murer ApS er et anpartsselskab i Tranekær, stiftet i 2009. Selskabet er registreret i branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg. Selskabet hed tidligere MØLLEMAND VVS ApS og MØLLEMAND ApS. Direktionen består af Per Middelboe Møllemand. Selskabet ejes af MØLLEMAND HOLDING ApS. Virksomheden har 18 ansatte (2026). I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på 8.080.664 kr. og et resultat på 955.144 kr. mod 1.165.093 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 1.297.034 kr.
Kilde: årsrapport 2025, Erhvervsstyrelsen
Virksomheden viser en stabil økonomisk sundhed med en stigende bruttofortjeneste fra 5.583.371 DKK i 2021 til 8.080.664 DKK i 2025, hvilket indikerer en positiv væksttrend. Profitten har dog været svingende, med et højdepunkt på 1.165.093 DKK i 2024, men faldende til 955.144 DKK i 2025. Egenkapitalen er faldet fra 1.476.796 DKK i 2023 til 1.297.034 DKK i 2025, hvilket kan rejse bekymringer om virksomhedens langsigtede finansielle stabilitet. På trods af disse udfordringer har virksomheden en solid position inden for installationsbranchen for VVS, varme- og klimaanlæg.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 15.8.2026
Selskabets formål er at drive handel og service anden dermed i forbindelse stående virksomhed.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.7.2024 – 30.6.2025 | 8.1 mio. | 955 t. | 3.7 mio. | 1.3 mio. | 0 | |
| 20241.7.2023 – 30.6.2024 | 7.7 mio. | 1.2 mio. | 3.9 mio. | 1.3 mio. | 13 | |
| 20231.7.2022 – 30.6.2023 | 7.4 mio. | 963 t. | 3.7 mio. | 1.5 mio. | 12 | |
| 20221.7.2021 – 30.6.2022 | 6.4 mio. | 842 t. | 3.3 mio. | 1.3 mio. | 12 | |
| 20211.7.2020 – 30.6.2021 | 5.6 mio. | 1.1 mio. | 3.8 mio. | 1.5 mio. | 11 | |
| 20201.7.2019 – 30.6.2020 | 3.5 mio. | 244 t. | 3.4 mio. | 1.4 mio. | 7 | |
| 20191.7.2018 – 30.6.2019 | 1.4 mio. | 253 t. | 2.1 mio. | 1.2 mio. | 3 | |
| 20181.7.2017 – 30.6.2018 | 1.5 mio. | 275 t. | 2.4 mio. | 1.7 mio. | 3 | |
| 20171.7.2016 – 30.6.2017 | 1.2 mio. | 373 t. | 2 mio. | 1.4 mio. | - | |
| 20161.7.2015 – 30.6.2016 | 733 t. | 72 t. | 1.5 mio. | 1 mio. | - | |
| 20151.7.2014 – 30.6.2015 | 935 t. | 294 t. | 1.4 mio. | 956 t. | - | |
| 20141.7.2013 – 30.6.2014 | 738 t. | 140 t. | 965 t. | 662 t. | - | |
| 20131.7.2012 – 30.6.2013 | 741 t. | 183 t. | 915 t. | 522 t. | - |
Sammenlignet med 2.060 virksomheder i Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Få besked med det samme ved nye regnskaber, ejerskift, ledelsesændringer og statusændringer.
Opret overvågningMøllemand VVS & Murer ApS har CVR-nummer 32070566.
Møllemand VVS & Murer ApS ejes af MØLLEMAND HOLDING ApS.
Direktionen i Møllemand VVS & Murer ApS består af Per Middelboe Møllemand.
Møllemand VVS & Murer ApS havde en bruttofortjeneste på 8.080.664 kr. i 2025.
Møllemand VVS & Murer ApS havde 18 ansatte i 2026 ifølge CVR.
Møllemand VVS & Murer ApS blev stiftet den 2. marts 2009.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 8.080.664 kr., og årets resultat blev 955.144 kr.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 7.661.872 kr., og årets resultat blev 1.165.093 kr.
REVISIONSFIRMAET EDELBO STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er pr. 11. november 2024 tiltrådt som revisor for Møllemand VVS & Murer ApS.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 7.396.650 kr., og årets resultat blev 962.717 kr.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 6.421.402 kr., og årets resultat blev 842.196 kr.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 5.583.371 kr., og årets resultat blev 1.107.252 kr.
Selskabet skiftede den 2. december 2021 navn fra MØLLEMAND VVS ApS til Møllemand VVS & Murer ApS.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 3.470.426 kr., og årets resultat blev 244.097 kr.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 1.384.270 kr., og årets resultat blev 252.780 kr.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev 1.491.572 kr., og årets resultat blev 275.079 kr.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 1.245.192 kr., og årets resultat blev 372.613 kr.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev 733.405 kr., og årets resultat blev 72.001 kr.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 934.659 kr., og årets resultat blev 293.727 kr.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 737.758 kr., og årets resultat blev 139.889 kr.
MØLLEMAND HOLDING ApS er pr. 10. februar 2014 registreret som ejer af Møllemand VVS & Murer ApS med en ejerandel på 100 %.
Møllemand VVS & Murer ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Bruttofortjenesten blev 741.359 kr., og årets resultat blev 183.013 kr.
Selskabet skiftede den 1. januar 2013 navn fra MØLLEMAND ApS til MØLLEMAND VVS ApS.
Per Middelboe Møllemand er pr. 2. marts 2009 registreret som direktør i Møllemand VVS & Murer ApS.
Møllemand VVS & Murer ApS blev stiftet den 2. marts 2009.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 87646513
CVR 29221200
CVR 29356114
CVR 29886172
CVR 32138918