Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 31326249
-54.982 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 223.573 kr.
Rubeck Nedergaard Risager (50-66,65%), Lis Risager (50-66,65%)
CVR · se ejere
Rubeck Nedergaard Risager
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 11. marts 2008
CVR · se overblik
0 ansatte
Årsrapport 2025 · gennemsnit
Ejer registreret: Rubeck Nedergaard Risager
CVR · 30.9.2025
Se den samlede hændelseshistorik
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS er et anpartsselskab i Herning, stiftet i 2008. Selskabet er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber. Direktionen består af Rubeck Nedergaard Risager. Selskabet ejes af Rubeck Nedergaard Risager og Lis Risager. Ifølge årsrapporten for 2025 havde virksomheden i gennemsnit 0 ansatte. I 2025 havde selskabet en bruttofortjeneste på -54.982 kr. og et resultat på 223.573 kr. mod 222.266 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2025 udgjorde 6.664.218 kr.
Selskabets formål er at eje og udleje fast ejendom.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20251.1.2025 – 31.12.2025 | -55 t. | 224 t. | 6,7 mio. | 6,7 mio. | 0 | |
| 20241.1.2024 – 31.12.2024 | -62 t. | 222 t. | 6,9 mio. | 6,8 mio. | 0 | |
| 20231.1.2023 – 31.12.2023 | -85 t. | 248 t. | 7 mio. | 7 mio. | 0 | |
| 20221.1.2022 – 31.12.2022 | -70 t. | -996 t. | 7,2 mio. | 7,2 mio. | 0 | |
| 20211.1.2021 – 31.12.2021 | -159 t. | 552 t. | 8,6 mio. | 8,6 mio. | 0 | |
| 20201.1.2020 – 31.12.2020 | -93 t. | 263 t. | 9 mio. | 8,4 mio. | 0 | |
| 20191.1.2019 – 31.12.2019 | -69 t. | 843 t. | 8,6 mio. | 8,6 mio. | 0 | |
| 20181.1.2018 – 31.12.2018 | -98 t. | -332 t. | 8,1 mio. | 8,1 mio. | 0 | |
| 20171.1.2017 – 31.12.2017 | 393 t. | 887 t. | 9 mio. | 8,8 mio. | 0 | |
| 20161.1.2016 – 31.12.2016 | -162 t. | 249 t. | 8,9 mio. | 8,4 mio. | - | |
| 20151.1.2015 – 31.12.2015 | 2 mio. | 1,9 mio. | 15,1 mio. | 8,1 mio. | - | |
| 20141.1.2014 – 31.12.2014 | 1,6 mio. | 623 t. | 13,8 mio. | 6,6 mio. | - | |
| 20131.1.2013 – 31.12.2013 | 1,6 mio. | 331 t. | 14,5 mio. | 6,4 mio. | - | |
| 20121.1.2012 – 31.12.2012 | 1,5 mio. | 248 t. | - | 6,8 mio. | - |
Sammenlignet med 50.000 virksomheder i Ikke-finansielle holdingselskaber
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Kombinér filtre på økonomi, branche, geografi, ejendomme og risiko, og se med det samme hvilke virksomheder der matcher.
Prøv virksomhedsscreeningGLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har CVR-nummer 31326249.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS ejes af Rubeck Nedergaard Risager og Lis Risager.
Direktionen i GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS består af Rubeck Nedergaard Risager.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS havde en bruttofortjeneste på -54.982 kr. i 2025.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS havde i gennemsnit 0 ansatte i regnskabsåret 2025 ifølge årsrapporten.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS blev stiftet den 11. marts 2008.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev -54.982 kr., og årets resultat blev 223.573 kr.
Rubeck Nedergaard Risager er pr. 30. september 2025 registreret som ejer af GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS med en ejerandel på 50 %.
Lis Risager er pr. 30. september 2025 registreret som ejer af GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS med en ejerandel på 50 %.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev -61.564 kr., og årets resultat blev 222.266 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev -84.811 kr., og årets resultat blev 248.089 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev -70.033 kr., og årets resultat blev -996.386 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev -159.012 kr., og årets resultat blev 552.009 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev -92.676 kr., og årets resultat blev 263.402 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev -68.813 kr., og årets resultat blev 842.912 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev -98.267 kr., og årets resultat blev -332.431 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 393.100 kr., og årets resultat blev 886.872 kr.
ANKER HØST REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB er pr. 23. maj 2018 fratrådt som revisor for GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev -161.730 kr., og årets resultat blev 248.663 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 2.034.993 kr., og årets resultat blev 1.910.232 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 1.588.504 kr., og årets resultat blev 622.782 kr.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Bruttofortjenesten blev 1.551.754 kr., og årets resultat blev 331.080 kr.
ANKER HØST REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB er pr. 5. august 2013 tiltrådt som revisor for GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS.
Knud Anders Holdgaard er pr. 5. august 2013 fratrådt som revisor for GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har offentliggjort sit regnskab for 2012. Bruttofortjenesten blev 1.474.044 kr., og årets resultat blev 248.499 kr.
Knud Anders Holdgaard er pr. 9. januar 2009 tiltrådt som revisor for GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS.
A/S AF 10.08. 1998 HERNING er pr. 9. januar 2009 fratrådt som revisor for GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS.
A/S AF 10.08. 1998 HERNING er pr. 11. marts 2008 tiltrådt som revisor for GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS.
Rubeck Nedergaard Risager er pr. 11. marts 2008 registreret som direktør i GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS.
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS blev stiftet den 11. marts 2008.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 40080007
CVR 26340470
CVR 39237342
CVR 40323546
CVR 26792681