Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 29535523
1.478.380 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: -104.080 kr.
LINE HOLDING ApS (100%)
CVR · se ejere
Allan Nielsen
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 17. maj 2006
CVR · se overblik
3 ansatte
CVR · 2026
Navn registreret: AN METALFACADER ApS
CVR · 17.5.2006
Se den samlede hændelseshistorik
AN METALFACADER ApS er et anpartsselskab i Helsinge, stiftet i 2006. Selskabet er registreret i branchen Fremstilling af døre og vinduer af metal. Direktionen består af Allan Nielsen. Selskabet ejes af LINE HOLDING ApS. Virksomheden har 3 ansatte (2026). I 2026 havde selskabet en bruttofortjeneste på 1.478.380 kr. og et resultat på -104.080 kr. mod -560.624 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2026 udgjorde 2.035.899 kr.
Kilde: årsrapport 2026, Erhvervsstyrelsen
Virksomheden har oplevet en svingende økonomisk udvikling med en generelt stabil bruttofortjeneste, der nåede op på 2.295.030 DKK i 2022, men faldt til 1.478.380 DKK i 2026. Profitten har været varierende, med et overskud på 388.087 DKK i 2023, men et tab på 104.080 DKK i 2026, hvilket indikerer udfordringer med rentabiliteten. Egenkapitalen har dog været relativt stabil, hvilket tyder på en solid finansiel position med 2.035.899 DKK i 2026. Virksomheden opererer inden for metalindustrien, hvor den har potentiale til at styrke sin position, men skal adressere de nuværende tab for at sikre en bæredygtig vækst.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 23.10.2026
Selskabets formål er at drive virksomhed med produktion, montage og salg af aluminiumselementer og facader samt hermed beslægtet virksomhed
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20261.7.2025 – 30.6.2026 | 1,5 mio. | -104 t. | 2,6 mio. | 2 mio. | 3 | |
| 20251.7.2024 – 30.6.2025 | 928 t. | -561 t. | 2,7 mio. | 2,1 mio. | 3 | |
| 20241.7.2023 – 30.6.2024 | 2,3 mio. | 365 t. | 4,3 mio. | 2,8 mio. | 3 | |
| 20231.7.2022 – 30.6.2023 | 2,1 mio. | 388 t. | 3,3 mio. | 2,6 mio. | 3 | |
| 20221.7.2021 – 30.6.2022 | 2,3 mio. | 153 t. | 2,8 mio. | 2,3 mio. | 4 | |
| 20211.7.2020 – 30.6.2021 | 2 mio. | 352 t. | 3,1 mio. | 2,3 mio. | 3 | |
| 20201.7.2019 – 30.6.2020 | 2,4 mio. | 407 t. | 3 mio. | 2 mio. | 4 | |
| 20191.7.2018 – 30.6.2019 | 2,8 mio. | 55 t. | 2,9 mio. | 1,6 mio. | 6 | |
| 20181.7.2017 – 30.6.2018 | 2,6 mio. | 6 t. | 2,9 mio. | 1,6 mio. | 6 | |
| 20171.7.2016 – 30.6.2017 | 3,2 mio. | 415 t. | 3,7 mio. | 1,8 mio. | 6 | |
| 20161.7.2015 – 30.6.2016 | 3,5 mio. | 604 t. | 3,3 mio. | 1,7 mio. | 6 | |
| 20151.7.2014 – 30.6.2015 | 3,2 mio. | 343 t. | 2,5 mio. | 1,2 mio. | - | |
| 20141.7.2013 – 30.6.2014 | 2,9 mio. | 208 t. | 2,3 mio. | 891 t. | - | |
| 20131.7.2012 – 30.6.2013 | 2,6 mio. | -133 t. | 2 mio. | 782 t. | - |
Sammenlignet med 54 virksomheder i Fremstilling af døre og vinduer af metal
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
Alle danske virksomheder, regnskaber og ejerforhold, direkte i dine egne systemer eller din AI-assistent via MCP.
Se API-dokumentationenAN METALFACADER ApS har CVR-nummer 29535523.
AN METALFACADER ApS ejes af LINE HOLDING ApS.
Direktionen i AN METALFACADER ApS består af Allan Nielsen.
AN METALFACADER ApS havde en bruttofortjeneste på 1.478.380 kr. i 2026.
AN METALFACADER ApS havde 3 ansatte i 2026 ifølge CVR.
AN METALFACADER ApS blev stiftet den 17. maj 2006.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2026. Bruttofortjenesten blev 1.478.380 kr., og årets resultat blev -104.080 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 928.028 kr., og årets resultat blev -560.624 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 2.294.487 kr., og årets resultat blev 364.707 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 2.077.841 kr., og årets resultat blev 388.087 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 2.295.030 kr., og årets resultat blev 153.138 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 2.037.165 kr., og årets resultat blev 351.742 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 2.358.284 kr., og årets resultat blev 406.980 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 2.804.329 kr., og årets resultat blev 55.333 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev 2.639.244 kr., og årets resultat blev 5.853 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 3.200.834 kr., og årets resultat blev 414.828 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev 3.457.415 kr., og årets resultat blev 604.378 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 3.159.067 kr., og årets resultat blev 343.328 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 2.905.494 kr., og årets resultat blev 207.688 kr.
AN METALFACADER ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Bruttofortjenesten blev 2.628.319 kr., og årets resultat blev -133.370 kr.
NÆRREVISION A/S er pr. 27. november 2012 fratrådt som revisor for AN METALFACADER ApS.
NÆRREVISION A/S er pr. 17. maj 2006 tiltrådt som revisor for AN METALFACADER ApS.
Allan Nielsen er pr. 17. maj 2006 registreret som direktør i AN METALFACADER ApS.
LINE HOLDING ApS er pr. 17. maj 2006 registreret som ejer af AN METALFACADER ApS med en ejerandel på 100 %.
AN METALFACADER ApS blev stiftet den 17. maj 2006.
Virksomheder i samme branche og område