Ejere, ledelse og regnskab
CVR: 29320640
1.005.636 kr.
Bruttofortjeneste
Årets resultat: 776.214 kr.
GENERAL MEDICAL ApS (100%)
CVR · se ejere
Per Andersen
CVR · se ledelse
Aktiv
Stiftet 1. februar 2006
CVR · se overblik
0 ansatte
Årsrapport 2026 · gennemsnit
Ejer registreret: GENERAL MEDICAL ApS
CVR · 25.8.2026
Se den samlede hændelseshistorik
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS er et anpartsselskab i Aarhus V, stiftet i 2006. Selskabet er registreret i branchen Udlejning af erhvervsejendomme. Direktionen består af Per Andersen. Selskabet ejes af GENERAL MEDICAL ApS. Ifølge årsrapporten for 2026 havde virksomheden i gennemsnit 0 ansatte. I 2026 havde selskabet en bruttofortjeneste på 1.005.636 kr. og et resultat på 776.214 kr. mod 641.079 kr. året før. Egenkapitalen i regnskabet for 2026 udgjorde 9.077.541 kr.
Kilde: årsrapport 2026, Erhvervsstyrelsen
Virksomheden viser en stabil økonomisk sundhed med en positiv udvikling i både bruttofortjeneste og overskud over de seneste år. I 2026 opnåede den en bruttofortjeneste på 1.005.636 DKK og et overskud på 776.214 DKK, hvilket indikerer en vækst i profitabiliteten fra 641.079 DKK i 2025. Egenkapitalen er også steget til 9.077.541 DKK, hvilket styrker virksomhedens finansielle position. Selvom der ikke er offentliggjort omsætningstal, viser de stigende bruttofortjenester og overskud, at virksomheden har en solid position inden for udlejning af erhvervsejendomme. En potentiel bekymring kan være manglen på information om gæld og medarbejderantal, som kunne give et mere fuldstændigt billede af virksomhedens finansielle stabilitet.
AI-genereret sammenfatning · Genereret 7.11.2026
Selskabets formål er at investere i fast ejendom og værdipapirer og dermed beslægtede aktiviteter.
Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.
| Periode | Bruttofortjeneste | Resultat | Aktiver | Egenkapital | Ansatte | Rapport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20261.10.2025 – 30.9.2026 | 1 mio. | 776 t. | 14,9 mio. | 9,1 mio. | 0 | |
| 20251.10.2024 – 30.9.2025 | 908 t. | 641 t. | 14,6 mio. | 8,8 mio. | 0 | |
| 20241.10.2023 – 30.9.2024 | 1 mio. | 877 t. | 14,5 mio. | 8,8 mio. | 0 | |
| 20231.10.2022 – 30.9.2023 | 954 t. | 1,1 mio. | 14,4 mio. | 8,9 mio. | 0 | |
| 20221.10.2021 – 30.9.2022 | 242 t. | 248 t. | 12,9 mio. | 7,8 mio. | 0 | |
| 20211.10.2020 – 30.9.2021 | 908 t. | 808 t. | 13,6 mio. | 8,4 mio. | 0 | |
| 20201.10.2019 – 30.9.2020 | 899 t. | 797 t. | 13,5 mio. | 8,2 mio. | 0 | |
| 20191.10.2018 – 30.9.2019 | 750 t. | 969 t. | 13 mio. | 8 mio. | 0 | |
| 20181.10.2017 – 30.9.2018 | 827 t. | 606 t. | 12,4 mio. | 7,5 mio. | 0 | |
| 20171.10.2016 – 30.9.2017 | 669 t. | 3,3 mio. | 12 mio. | 6,9 mio. | - | |
| 20161.10.2015 – 30.9.2016 | 716 t. | 621 t. | 8,5 mio. | 3,7 mio. | - | |
| 20151.10.2014 – 30.9.2015 | 689 t. | 500 t. | 8,3 mio. | 3,1 mio. | - | |
| 20141.10.2013 – 30.9.2014 | 749 t. | -1,9 mio. | 8,2 mio. | 2,6 mio. | - | |
| 20131.10.2012 – 30.9.2013 | 683 t. | 360 t. | 11 mio. | 4,5 mio. | - |
Sammenlignet med 18.822 virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme
Sammenligning er baseret på branchens medianværdier
Screen ejere og ledelse mod Finanstilsynets officielle PEP-lister
1 ejendomme
Opgradér til Pro for at se adresser, bygningsdata og ejerforhold
Ejendomsrapport (PDF)
Hele ejendomsporteføljen i én rapport: arealer, anvendelse, energimærker, oversvømmelseseksponering, planzone og lokalplaner.
Se et eksempel på rapporten (PDF)Byg leadlister med filtre på branche, geografi, størrelse og økonomi, og eksportér direkte til Excel.
Prøv leadliste-generatorenPRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har CVR-nummer 29320640.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS ejes af GENERAL MEDICAL ApS.
Direktionen i PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS består af Per Andersen.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS havde en bruttofortjeneste på 1.005.636 kr. i 2026.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS havde i gennemsnit 0 ansatte i regnskabsåret 2026 ifølge årsrapporten.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS blev stiftet den 1. februar 2006.
Tag ejerskab af denne side for at tilføje logo og sociale links. Gratis at komme i gang.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2026. Bruttofortjenesten blev 1.005.636 kr., og årets resultat blev 776.214 kr.
GENERAL MEDICAL ApS er pr. 25. august 2026 registreret som ejer af PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS med en ejerandel på 100 %.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2025. Bruttofortjenesten blev 908.037 kr., og årets resultat blev 641.079 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2024. Bruttofortjenesten blev 1.033.012 kr., og årets resultat blev 876.635 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2023. Bruttofortjenesten blev 953.865 kr., og årets resultat blev 1.066.685 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2022. Bruttofortjenesten blev 241.534 kr., og årets resultat blev 247.574 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2021. Bruttofortjenesten blev 907.774 kr., og årets resultat blev 808.427 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2020. Bruttofortjenesten blev 899.431 kr., og årets resultat blev 797.208 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2019. Bruttofortjenesten blev 750.364 kr., og årets resultat blev 968.793 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2018. Bruttofortjenesten blev 826.869 kr., og årets resultat blev 606.027 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2017. Bruttofortjenesten blev 668.800 kr., og årets resultat blev 3.252.777 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2016. Bruttofortjenesten blev 715.678 kr., og årets resultat blev 620.536 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2015. Bruttofortjenesten blev 689.182 kr., og årets resultat blev 500.138 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2014. Bruttofortjenesten blev 749.412 kr., og årets resultat blev -1.921.314 kr.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS har offentliggjort sit regnskab for 2013. Bruttofortjenesten blev 683.208 kr., og årets resultat blev 359.746 kr.
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab er pr. 13. september 2010 tiltrådt som revisor for PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS.
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab er pr. 13. september 2010 fratrådt som revisor for PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS.
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab er pr. 1. februar 2006 tiltrådt som revisor for PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS.
Per Andersen er pr. 1. februar 2006 registreret som direktør i PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS.
PRODUKTIONSVEJ 3, 2600 GLOSTRUP ApS blev stiftet den 1. februar 2006.
Virksomheder i samme branche og område
CVR 33220685
CVR 15635274
CVR 19018806
CVR 19190781
CVR 34026645